• Old

    ★★

  • 300

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • American Psycho

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Band of Brothers

    ★★★★★

  • The Descent

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★★

  • Independence Day

    ★★★★

  • The Stuff

    ★★★