• The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Grudge

    ★★½

  • Sea Fever

    ★★★

  • Dark Encounter

    ★★★

  • The Dare

    ★★

  • The Wretched

    ★★★

  • Prey

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★½

  • After Midnight

    ★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Zombie for Sale

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Monster Party

    ★★½

  • I'll Take Your Dead

    ★★★

  • Bloodline

    ★★★

  • Werewolf

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Tumbbad

  • He's Out There

    ★★

  • Mara

    ★★½

  • Down a Dark Hall

    ★★½

  • Office Uprising

    ★★½

  • Traffik

    ★★

  • Wildling

    ★★½

  • Blood Fest

    ★★½

  • Slumber

    ★★½

  • It Came from the Desert

    ★★½

  • Marrowbone

    ★★★½

  • Acts of Vengeance

    ★★★½

  • Lost Child

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Pyewacket

    ★★★

  • Canaries

  • Death Note

    ★★½

  • The Mimic

    ★★★

  • Little Evil

    ★★½

  • The Son of Bigfoot

    ★★½

  • Hostile

    ★★★

  • Nails

    ★★

  • 47 Meters Down

    ★★

  • Keep Watching

    ★★

  • The Crucifixion

    ★★★

  • Voice from the Stone

    ★★★½

  • Altitude

    ★★

  • Sandy Wexler

    ★★★½

  • Eat Locals

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Life

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★½

  • Freehold

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • The Evil Within

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • The Bye Bye Man

    ★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Incarnate

    ★★½

  • Spectral

    ★★★

  • I'll Be Home for Christmas

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • True Memoirs of an International Assassin

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • A Wish for Christmas

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • Gantz:O

    ★★★

  • Prey

    ★★½