• The Suicide Squad

    ★★½

  • The Center Lane

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • The Third Murder

    ★★★½

  • The Day After

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Blade of the Immortal

    ★★★

  • Heaven Is Still Far Away

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★★

  • After the Storm

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Our Little Sister

    ★★★★

  • Over Your Dead Body

    ★★★★

  • Blind

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Like Father, Like Son

    ★★★★★

  • Stoker

    ★★★½

  • The Grandmaster

    ★★★

  • Lesson of the Evil

    ★★★½

  • Like Someone in Love

    ★★★★½

  • The Master

    ★★★★½

  • Amour

  • Romancing in Thin Air

    ★★★★

  • Hugo

    ★★★★

  • I Wish

    ★★★★

  • Hara-Kiri: Death of a Samurai

    ★★★★

  • A Separation

    ★★★★★

  • 13 Assassins

    ★★★½

  • I Saw the Devil

    ★★★★½

  • Confessions

    ★★★★

  • Certified Copy

    ★★★

  • Poetry

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Air Doll

    ★★★★

  • Enter the Void

    ★★★★

  • The White Ribbon

    ★★★★½

  • Dogtooth

    ★★★

  • Thirst

    ★★★★★

  • Still Walking

    ★★★★★

  • God's Puzzle

    ★★½

  • Speed Racer

    ★★★★

  • The Chaser

    ★★½

  • Good Morning

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • Secret Sunshine

    ★★★★★

  • I'm a Cyborg, But That's OK

    ★★★★

  • For Your Consideration

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★½

  • Hana

    ★★★

  • Sun Scarred

    ★★★★

  • Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★★

  • Caché

    ★★★★½

  • The Aviator

    ★★★★

  • Izo

    ★★½

  • Box

    ★★★★

  • 2046

    ★★★½

  • Nobody Knows

    ★★★★½

  • Zebraman

    ★★★½