Azhagu has logged 174 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Queen of Glory

Queen of Glory

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Madhuram

Madhuram

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chekka Chivantha Vaanam

Chekka Chivantha Vaanam

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Kaatru Veliyidai

Kaatru Veliyidai

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Iruvar

Iruvar

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
OK Kanmani

OK Kanmani

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Kadal

Kadal

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Kadaseela Biriyani

Kadaseela Biriyani

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sabhaapathy

Sabhaapathy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Sivaranjiniyum Innum Sila Pengalum

Sivaranjiniyum Innum Sila Pengalum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Churuli

Churuli

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rathnan Prapancha

Rathnan Prapancha

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Kolamavu Kokila

Kolamavu Kokila

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor

Doctor

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Enemy

Enemy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kodiyil Oruvan

Kodiyil Oruvan

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Thinkalazhcha Nishchayam

Thinkalazhcha Nishchayam

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Yennanga Sir Unga Sattam

Yennanga Sir Unga Sattam

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Nitishastra

Nitishastra

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vinodhaya Sitham

Vinodhaya Sitham

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
NET

NET

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Andhaghaaram

Andhaghaaram

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Manamantha

Manamantha

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Pelli Choopulu

Pelli Choopulu

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Raja Raja Chora

Raja Raja Chora

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Open Doors

Open Doors

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Cabin Man

The Cabin Man

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dikkiloona

Dikkiloona

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Laabam

Laabam

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Udayananu Tharam

Udayananu Tharam

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Kasada Tabara

Kasada Tabara

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
#Home

#Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big City

The Big City

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Colour Photo

Colour Photo

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
CODA

CODA

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Netrikann

Netrikann

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Menarche

Menarche

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Raavan

Raavan

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Raavanan

Raavanan

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry