• Bhoothakaalam

    ★★★

  • Anbarivu

    ½

  • Madhuram

    ★★

  • Minnal Murali

    ★★½

  • Atrangi Re

    ½

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ½

  • Bheemante Vazhi

  • Maanaadu

    ★½

  • Dollu

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

    ★★★★

  • Kadaseela Biriyani

    ★★½

  • Sabhaapathy

    ½

  • Enemy

    ½

  • Jai Bhim

    ½

  • Thinkalazhcha Nishchayam

    ★½

  • Yennanga Sir Unga Sattam

    ½

  • Rathnan Prapancha

    ½

  • Vinodhaya Sitham

  • House of Time

    ½

  • Doctor

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Kodiyil Oruvan

    ½

  • Squid Game

    ★★½

  • NET

    ★½

  • Dikkiloona

    ½

  • Laabam

    ½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Kasada Tabara

    ½

  • Raja Raja Chora

    ★★

  • #Home

    ★★

  • Netrikann

    ½

  • Kuruthi

    ½

  • Navarasa

  • Thittam Irandu

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★

  • Old

    ½

  • Vaazhl

    ½

  • Malik

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Vellai Yaanai

    ★★

  • Sara'S

    ½

  • Haseen Dillruba

    ½

  • Cold Case

    ½

  • Jagame Thandhiram

    ½

  • Sherni

    ★★½

  • Queen of Glory

    ½

  • Aalas Motaapa Ghabraahat

    ★★½

  • Gaurav Gupta: Market Down Hai

    ★½

  • The Innocent

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Kho Kho

    ★★½

  • Vanakkamda Mappilei

    ½

  • Ajeeb Daastaans

    ★½

  • Sarbath

    ½

  • Nizhal

  • Karnan

  • Chathur Mukham

    ½

  • Nayattu

    ½

  • Joji

    ★★½

  • Mandela

    ★★½

  • Sulthan

    ½

  • Irul

    ★★

  • Aarkkariyam

    ★★

  • Thaen

    ★½

  • Nobody

    ½

  • Jathi Ratnalu

    ★★

  • The Priest

    ½

  • Nenjam Marappathillai

    ★★½

  • Aelay

  • Sangathalaivan

    ★★