ayşe nur has logged 43 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
28
G.O.R.A.

G.O.R.A.

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
26
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
Edit this entry  
25
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
Edit this entry  
24
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
20
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
18
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Up

Up

2009
×
Edit this entry  
16
Love Likes Coincidences

Love Likes Coincidences

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A.R.O.G

A.R.O.G

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
Edit this entry  
11
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Mustang

Mustang

2015
×
Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read prior review Edit this entry  
02
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
01
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
Edit this entry