ayşe nur has logged 311 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Edit this entry  
15
Where's Firuze?

Where's Firuze?

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Egg

Egg

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Who are you?

Who are you?

2020
×
Edit this entry  
13
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
Edit this entry  
03
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
Edit this entry  
02
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★
Edit this entry  
31
Waves

Waves

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
The Stranger by the Shore

The Stranger by the Shore

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Loud House Movie

The Loud House Movie

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
Edit this entry  
14
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
Edit this entry  
12
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
Edit this entry  
11
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
Read the review Edit this entry