Aya has logged 29 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Message

The Message

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Thousand Faces of Dunjia

The Thousand Faces of Dunjia

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beyond the Wall

Beyond the Wall

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Feast

Feast

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Just Getting Started

Just Getting Started

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
08
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gold

Gold

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry