• The Boxtrolls

    ★★½

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Drive

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • mother!

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★