• Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Kate

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Us Again

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • Burrow

  • Cinderella: A Comic Relief Pantomime for Christmas

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Life in a Year

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • My First Summer

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Umbrella

  • Little Fish

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Coven

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

  • Summerland

    ★★★★½

  • Here Are the Young Men

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Ava

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★★½

  • The Wrong Missy

  • The Half of It

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★½