Axel has logged 54 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Serendipity

Serendipity

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
Read the review Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Howard

Howard

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saved!

Saved!

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Cell

The Cell

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
21
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Legend of Billie Jean

The Legend of Billie Jean

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Speed

Speed

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Like Mike

Like Mike

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
Read the review Edit this entry  
02
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
See Know Evil

See Know Evil

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Shipping News

The Shipping News

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★
Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anchor Zone

Anchor Zone

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry