• Love Hard

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Old

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Deadly Illusions

    ½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Dig

    ★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • Happiest Season

    ★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Beans

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • The High Note

  • Sputnik

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Possessor

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Go-Go's

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Kajillionaire

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Lodge

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • See Know Evil

  • Howard

    ★★★½

  • Christmas Wedding Planner

  • Beatriz at Dinner

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • La La Land

  • Your Name.

    ★★★½

  • The Dressmaker

    ★★★

  • You're Killing Me

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★★

  • The Master

    ★★½

  • Dark Shadows

    ½

  • One Day

    ½

  • How Do You Know

  • Eat Pray Love

    ½

  • Dinner for Schmucks

  • The Runaways

  • The Box

    ★★★

  • The Boat That Rocked

  • Marie Antoinette

    ★★★★

  • Slither

  • Failure to Launch

    ½

  • Just My Luck

    ★★★★

  • In Her Shoes

    ★★★½

  • House of Wax

    ★★★★★

  • The Amityville Horror

    ★★★

  • Spanglish

    ★★★★

  • 50 First Dates

    ★★★½

  • Saved!

    ★★★½

  • Freddy vs. Jason

    ½

  • Down with Love

    ★★★½

  • Like Mike

    ★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★★

  • The Shipping News

    ★★

  • The Happiness of the Katakuris

    ★★★★★

  • Serendipity