• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • Double Dad

  • A Garota Invisível

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Holidate

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

  • The New Mutants

    ★★

  • PVT Chat

    ★★★★

  • Céu na Terra

  • Two War Images

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • De Fille en Aiguille

    ★★★★

  • The F**k-It List

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

  • Rich in Love

    ★★

  • NÃO EXAGERE

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Mulan

    ★½

  • All the Bright Places

    ½

  • The Invisible Man

    ★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Airplane Mode

    ★★

  • Miss Americana

    ★½

  • A Fall from Grace

    ½

  • Dolittle

    ★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Killer Sofa

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Alice Júnior

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Sextuplets

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • FAT: A Documentary

    ★★★½

  • Secret Obsession

    ½

  • The Lion King

  • (don't write that love letter to me)

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Socorro, Virei uma Garota!

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½