• Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Vault

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Monday

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

  • After We Collided

    ½

  • Hamilton

  • Greyhound

  • Scoob!

  • Extraction

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • All the Bright Places

  • Emma.

    ★★★★

  • Possessor

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

  • 21 Bridges

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • When They See Us

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • After

  • Pet Sematary

  • Five Feet Apart

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile