Aventador117 has logged 20 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry