• Bo Burnham: Inside

  • Four Roads

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Ethos

    ★★★½

  • Invisible to the Eye

    ½

  • Orchids in Fire

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Eagles of Carthage

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

    ★½

  • Shiva Baby

    ★½

  • Undine

    ★★★½

  • Sun Children

    ★★★½

  • You Know Him

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Mahallenin Bazı Kedileri

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

    ★★★★

  • Outside the Oranges Are Blooming

    ★★★

  • The Fall

    ★½

  • You've Got Murder

    ★★★½

  • Comidark Films: In Between

    ★★★

  • Comidark Films: The Getaway

    ★★★½

  • Space Hounds

    ★★★½

  • Old Men Never Die

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Passed by Censor

    ★★★★½

  • Arab Blues

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★★★

  • GUO4

    ½

  • Nimic

    ★★

  • The Painted Bird

    ★★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Orphanage

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Us

    ★★

  • Truth and Justice

    ★★★½

  • Piranhas

    ★★★★

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★★★★

  • Belonging

    ★★★★

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Breakwater

    ★★★★

  • The Blue Flower of Novalis

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • The Announcement

    ★★★½

  • On My Skin

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • The Pigeon Thieves

    ★★★½

  • Ayka

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • The Orphan

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★½

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Dogman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★½

  • The Image Book

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Yomeddine

    ★★★½

  • The Breath Holder

    ★★★★

  • Transit

    ★★★½

  • 303

    ★★½

  • Mortal World

    ★★★★½

  • Butterflies

    ★★★½

  • Pity

    ★★★★