• Audrie & Daisy

  • The Finest Hours

  • Certain Women

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Wiener-Dog

    ★★★★½

  • The Boy

    ★½

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ½

  • Don't Knock Twice

    ★★

  • Making a Murderer

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Eddie the Eagle

    ★★½

  • Daddy's Home

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • #Horror

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Spectre

    ★★

  • Bridge of Spies

    ★★

  • My Scientology Movie

    ★★★

  • The Propaganda Game

    ★★½

  • Cat Heaven Island

  • Crimson Peak

    ½

  • Southbound

    ★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Where to Invade Next

    ★★★★½

  • The Visit

    ★★★

  • The Monster of Mangatiti

  • Room

    ★★★★

  • Solace

    ★★

  • Legend

    ★★½

  • Everest

    ★★½

  • Lamenta

    ★★★★★

  • Goosebumps

    ½

  • The Gift

  • Vacation

    ★★★

  • Civil War Sickness

  • Pixels

    ½

  • The Lobster

    ★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Absolutely Anything

    ½

  • Terminator Genisys

    ½

  • Crush the Skull

    ★★★½

  • Soaked in Bleach

    ½

  • We Are Still Here

    ★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★½

  • Jurassic World

    ½

  • San Andreas

  • Poltergeist

    ½

  • Hitchcock/Truffaut

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★½

  • Green Room

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Spy

  • Emelie

    ★½

  • Dark Places

    ★★

  • American Reflexxx

  • Get Hard

    ½

  • Ava's Possessions

    ★★

  • The Final Girls

    ★★★½

  • Chappie

    ★★★

  • Alone in the Woods: The Legend of Cambo

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

  • The Nightmare

    ★★

  • The Hallow

    ★½

  • Bitter Lake

    ★★★★

  • Shaun the Sheep Movie

  • Cop Car

    ★★★½

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★★

  • Tangerine

    ★★★★

  • Knock Knock

    ★★½

  • The Witch

    ★★★½