• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

  • West Side Story

    ★★

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

  • Eternals

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The Harder They Fall

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

  • Blood Red Sky

  • Pig

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Black Widow

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Blush

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Ride or Die

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • TINA

    ★★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Audrey

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

  • The Undoing

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★½