• Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★

  • Deadly Illusions

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Freaky

    ★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Joe List: I Hate Myself

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★★

  • Mark Normand: Out To Lunch

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Sam Morril: I Got This

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Judy

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Silence

  • The Best of Enemies

    ★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Stuber

    ★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Extra Ordinary

    ★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lodge

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★