• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • This Is Paris

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Normal People

  • Mulan

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★★★★

  • Birders

    ★★★½

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

  • Waves

    ★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Atlantics

  • Rocketman

  • Yellow Rose

    ★★★

  • Pain and Glory

  • Booksmart

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

  • mid90s

    ★★★★

  • Gloria Bell

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • Roma

  • Burning

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • I, Tonya

  • Battle of the Sexes

  • Lean on Pete

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Dunkirk

  • The Rider

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

  • 20th Century Women

  • Moonlight

  • Arrival

  • La La Land

  • American Honey

    ★★★½

  • Certain Women

  • Swiss Army Man

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

  • Spotlight

  • The Lobster

  • Carol

  • Mad Max: Fury Road

  • Mistress America

    ★★★½

  • The End of the Tour

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Inherent Vice

  • Nightcrawler