audgemel has logged 91 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Who Killed Vincent Chin?

Who Killed Vincent Chin?

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Roger & Me

Roger & Me

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Space Buddies

Space Buddies

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Snow Buddies

Snow Buddies

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
Sky High

Sky High

2005
×
★★
Edit this entry  
20
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry