• No Time to Die

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • I Am Alfred Hitchcock

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • Baby Done

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • My Salinger Year

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Martin's Close

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★

  • Saint Frances

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★½

  • The Dead Room

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Welcome Home

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • The Nun

    ½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★½