silvia has logged 28 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tentacles

Tentacles

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Quarantine Girl

Quarantine Girl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cupid

Cupid

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sator

Sator

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Creature with the Blue Hand

Creature with the Blue Hand

1967
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Funeral Home

The Funeral Home

2020
×
½
Edit this entry  
08
Chupacabra Terror

Chupacabra Terror

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Edit this entry