Евгений has logged 370 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Sleep Has Her House

Sleep Has Her House

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Demon

Demon

2015
×
★★
Edit this entry  
18
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Edit this entry  
17
My Son

My Son

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Johnny Got His Gun

Johnny Got His Gun

1971
×
★★½
Edit this entry  
15
The Night House

The Night House

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★½
Edit this entry  
06
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Akakiri

Akakiri

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★½
Edit this entry  
05
The Elder

The Elder

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
T0-B1

T0-B1

2021
×
★½
Edit this entry  
05
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★½
Edit this entry  
04
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★½
Edit this entry  
04
The Twins

The Twins

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
Edit this entry  
04
The Duel

The Duel

2021
×
★★
Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★
Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
Edit this entry  
18
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★½
Edit this entry  
18
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry