• Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • Onward

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Cars 3

    ½

  • The Circle

    ½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Martian

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ½

  • Lucy

    ★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ½

  • Gravity

    ★½

  • Snowpiercer

    ★★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★½

  • The Intouchables

    ★★★★½

  • The Adventures of Tintin

    ★★★

  • Cars 2

    ½

  • Inception

    ★★★★

  • The Last Airbender

    ½

  • Fantastic Mr. Fox

  • The Invention of Lying

  • District 9

    ★★★★

  • Bedtime Stories

  • Zack and Miri Make a Porno

    ★★★½

  • WALL·E

    ★★★★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★½

  • Beowulf

  • Juno

  • Superbad

    ★★★★

  • Spider-Man 3

    ★★½

  • Sunshine

    ★★★½

  • Blood Diamond

    ★★★½

  • Paprika

    ★★★★

  • Monster House

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★½

  • Cars

    ½

  • King Kong

    ★★★★

  • Robots

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • The Polar Express

    ★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • Around the World in 80 Days

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • The Last Samurai

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Holes

    ★★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★½

  • Spider-Man

    ★★★★½

  • Resident Evil

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★

  • Battle Royale

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Being John Malkovich

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★★½

  • Antz

    ★★★★

  • Starship Troopers

    ★★★★½

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★½