Adam has logged 39 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ernest Scared Stupid

Ernest Scared Stupid

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The House That Dripped Blood

The House That Dripped Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
J.D.'s Revenge

J.D.'s Revenge

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shallow Grave

Shallow Grave

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seance

Seance

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vamp

Vamp

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boardinghouse

Boardinghouse

1982
×
Read the review Edit this entry  
11
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death Screams

Death Screams

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jack Be Nimble

Jack Be Nimble

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Landlocked

Landlocked

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Alison's Birthday

Alison's Birthday

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fear No Evil

Fear No Evil

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Demon

Demon

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Name Above Title

Name Above Title

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Who Killed the KLF?

Who Killed the KLF?

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mad God

Mad God

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Execution

The Execution

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Agnes

Agnes

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Found Footage Phenomenon

The Found Footage Phenomenon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry