• Old

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming Out

    ★★★½

  • Siberia

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★½

  • Child's Play

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Apollo 11

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★½

  • Glass

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The World Is Full of Secrets

    ★★★★

  • Enter The Spaghetti

    ★★★

  • mid90s

    ★½

  • Halloween

    ★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★½

  • Stewart Lee: Content Provider

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★½

  • Hellraiser: Judgment

    ★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Searching

    ★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Cult of Chucky

    ★★★½

  • Woodshock

    ★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Charlottesville: Race and Terror

  • In a Heartbeat

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Filmworker

    ★★★

  • Baywatch

    ★½

  • It Comes at Night

    ★½

  • Louis C.K. 2017

    ★½

  • The Most Hated Woman in America

    ★½

  • Logan

    ★★½

  • Dream Boat

    ★½

  • Rift

    ★★½