Ash has logged 121 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bukit Kepong

Bukit Kepong

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Return to the Blue Lagoon

Return to the Blue Lagoon

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Labor Day

Labor Day

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Switch

The Switch

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Truth Beneath

The Truth Beneath

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Mean Machine

Mean Machine

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Quay

Quay

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Following

Following

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Interpreter

The Interpreter

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Summerland

Summerland

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Tesla

Tesla

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry