Ashley has logged 80 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Awake

Awake

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Nashville

Nashville

1975
×
★★★
Edit this entry  
21
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Orlando

Orlando

1992
×
★★★
Edit this entry  
15
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry