• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • He's All That

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Awake

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • Social Animals

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • The Boy

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Tangerine

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★½

  • Chef

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Pariah

    ★★★★½

  • 127 Hours

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★★

  • Of Gods and Men

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Year One

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Coraline

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • Into the Wild

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Death Proof

    ★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

    ★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★