• Squid Game

    ★★★★½

  • Sweet Girl

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Yes Day

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Finding 'Ohana

  • Puparia

  • Canvas

  • Start-Up

  • Over the Moon

  • Pieces of a Woman

  • Feel the Beat

  • If Anything Happens I Love You

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★½

  • His House

  • Dorohedoro

    ★★★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

  • Jumanji: The Next Level

  • Guatemala: Heart of the Mayan World

  • Miracle in Cell No. 7

  • The Addams Family

  • In the Tall Grass

  • The Platform

  • Ad Astra

  • Tune in for Love

  • Midsommar

    ½

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Children of the Sea

    ★★★★★

  • Aladdin

  • The Silence

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • In Her Hands

    ★★★

  • Aurora

    ★★★

  • Hymn of Death

    ★★★½

  • Mirage

  • Bird Box

  • The Box

  • Yuli

    ★★★½

  • Halloween

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Anon

    ★★★

  • Bao

  • Rampage

  • Ready Player One

  • A Vigilante

    ★★

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★

  • DARLING in the FRANXX

  • Insidious: The Last Key

  • Keylor Navas, Hombre de Fe

  • Bright

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

    ★★★★★

  • Geostorm

  • Blade Runner 2049

    ★★★