Dan has logged 32 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Apology

Apology

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Overlord

Overlord

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Runestone

The Runestone

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mighty Quinn

The Mighty Quinn

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman

Batman

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Domino

Domino

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Windy City Heat

Windy City Heat

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Killer Constable

Killer Constable

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Rambo

Rambo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Blood

First Blood

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

1978
×
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry