Dan has logged 470 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bait

Bait

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Viva

Viva

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
63 Up

63 Up

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ninja: Shadow of a Tear

Ninja: Shadow of a Tear

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ninja

Ninja

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Luz

Luz

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In Defense of a Married Man

In Defense of a Married Man

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kickboxer: Retaliation

Kickboxer: Retaliation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It Runs in the Family

It Runs in the Family

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry