Sort by

AsdfBatman has logged 45 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
One Missed Call

One Missed Call

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Cadet Kelly

Cadet Kelly

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
'Twas the Night Before Christmas

'Twas the Night Before Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul Man

Soul Man

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Staying Alive

Staying Alive

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Woody Woodpecker

Woody Woodpecker

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
15
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Les Misérables: The 25th Anniversary Concert

Les Misérables: The 25th Anniversary Concert

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Room 55

Room 55

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mars Needs Moms

Mars Needs Moms

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Room 237

Room 237

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Expelled

Expelled

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Jesus Christ Superstar Live in Concert

Jesus Christ Superstar Live in Concert

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Freaky Friday

Freaky Friday

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jexi

Jexi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Pastoral

American Pastoral

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Olive the Other Reindeer

Olive the Other Reindeer

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry