Sort by

AsdfBatman has logged 429 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Multiplicity

Multiplicity

1996
×
Edit this entry  
08
Colour Me Kubrick

Colour Me Kubrick

2005
×
★★
Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Time

Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Life in A Day

Life in A Day

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Delivered

Delivered

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Come Play

Come Play

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Rent: Filmed Live on Broadway

Rent: Filmed Live on Broadway

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Origins of Plus Ultra

The Origins of Plus Ultra

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Colombiana

Colombiana

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Wide Awake

Wide Awake

1998
×
Read the review Edit this entry  
13
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry