Sort by

Brett Schutt @ Sundance has logged 14 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Island

The Island

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harvey

Harvey

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
How the 'Dook Stole Christmas

How the 'Dook Stole Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ghost & Mr. Chicken

The Ghost & Mr. Chicken

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry