• Liz and the Blue Bird

    ★★★★

  • Love & Pop

    ★★★★

  • Fireworks

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • The Face of Another

    ★★★★

  • Maborosi

    ★★★★

  • Neon Genesis Evangelion

    ★★★★½

  • After Life

    ★★★★

  • Battle Royale

    ★★★½

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★★

  • Eureka

    ★★★★½

  • His Motorbike, Her Island

    ★★★★

  • The Recorder Exam

    ★★★½

  • Branded to Kill

    ★★★★

  • Tetsuo: The Iron Man

    ★★★★½

  • Inflatable Sex Doll of the Wastelands

    ★★★½

  • Sanjuro

    ★★★★½

  • Porco Rosso

    ★★★★★