Aronne has logged 41 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alice

Alice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Joe Hisaishi in Budokan - Making of the Concert: The Big Screen

Joe Hisaishi in Budokan - Making of the Concert: The Big Screen

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Rocking Horsemen

The Rocking Horsemen

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kalel, 15

Kalel, 15

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
El Topo

El Topo

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Float

Float

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry