Aaron has logged 65 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Future

The Future

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rabid

Rabid

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Richard Pryor: Live in Concert

Richard Pryor: Live in Concert

1979
×
Read the review Edit this entry  
18
Little Italy

Little Italy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aliens

Aliens

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hapax Legomena I: (nostalgia)

Hapax Legomena I: (nostalgia)

1971
×
Read the review Edit this entry  
14
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Father of My Children

Father of My Children

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mother Küsters Goes to Heaven

Mother Küsters Goes to Heaven

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El sur

El sur

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Silence of the Sea

The Silence of the Sea

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry