Aaron has logged 23 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Forest for the Trees

The Forest for the Trees

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love and Anarchy

Love and Anarchy

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barbara

Barbara

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All Screwed Up

All Screwed Up

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Antonyms of Beauty

Antonyms of Beauty

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Urban Rashomon

Urban Rashomon

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Black Balloon

The Black Balloon

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry