• The Rescue

    ★★

  • Hanoi, Tuesday 13th

    ★★★★

  • Cerro Pelado

    ★★★★

  • Blood Brothers

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Midnight Run

    ★★★½

  • El Topo

    ★★★★

  • The French Connection

    ★★★★½

  • Beavis and Butt-Head Do America

    ★★★

  • Everything is Illuminated

    ★½

  • Operation Filmmaker

    ★★★★★

  • Exorcist II: The Heretic

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • La Commune (Paris, 1871)

    ★★★★½

  • Manufacturing Consent: Noam Chomsky and the Media

    ★★★½

  • Godzilla vs. Mechagodzilla II

    ★★½

  • Johnny Mnemonic

    ★★★★