arlin has logged 266 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Essene

Essene

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Skott & Behr

Skott & Behr

2010
×
Edit this entry  
24
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fidel

Fidel

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Concatenation

Concatenation

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
I Miss Sonia Henie

I Miss Sonia Henie

1971
×
Read the review Edit this entry  
20
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Basic Training

Basic Training

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
499

499

2020
×
Edit this entry  
17
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tiny Toon Adventures: How I Spent My Vacation

Tiny Toon Adventures: How I Spent My Vacation

1992
×
Read the review Edit this entry  
29
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hospital

Hospital

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Handsworth Songs

Handsworth Songs

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Project Grizzly

Project Grizzly

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Movies Gaza

Home Movies Gaza

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Land Without Bread

Land Without Bread

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blacktop

Blacktop

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House: After Five Years of Living

House: After Five Years of Living

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toccata for Toy Trains

Toccata for Toy Trains

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Powers of Ten

Powers of Ten

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Faya Dayi

Faya Dayi

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Taylor Chain II: A Story of Collective Bargaining

Taylor Chain II: A Story of Collective Bargaining

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taylor Chain I: A Story in a Union Local

Taylor Chain I: A Story in a Union Local

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry