Logan has logged 122 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★
Edit this entry  
31
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
Has Anybody Seen My Gal?

Has Anybody Seen My Gal?

1952
×
★★★★
Edit this entry  
31
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Edit this entry  
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★★
Edit this entry  
31
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★
Edit this entry  
30
Retribution

Retribution

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bruce Springsteen's Letter to You

Bruce Springsteen's Letter to You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★
Edit this entry  
28
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★
Edit this entry  
27
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★
Edit this entry  
26
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Edit this entry  
26
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Kanye West: 808s & Heartbreak at The Hollywood Bowl

Kanye West: 808s & Heartbreak at The Hollywood Bowl

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Skylines

Skylines

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★
Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★
Edit this entry  
24
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
Edit this entry  
22
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
21
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
20
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Read the review Edit this entry