Logan has logged 851 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Black Ice

Black Ice

1994
×
Read the review Edit this entry  
31
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
31
My Left Eye Sees Ghosts

My Left Eye Sees Ghosts

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Money Plane

Money Plane

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
28
This Means War

This Means War

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★
Edit this entry  
27
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Godmothered

Godmothered

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Loneliest Planet

The Loneliest Planet

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
We Bare Bears: The Movie

We Bare Bears: The Movie

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Unhinged

Unhinged

2020
×
Edit this entry  
20
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Ham on Rye

Ham on Rye

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Tesla

Tesla

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
Edit this entry  
13
To the Stars

To the Stars

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
City Hall

City Hall

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Edit this entry  
11
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★
Edit this entry