• Dune

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • France

    ★★★★½

  • Onoda – 10,000 Nights in the Jungle

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Cruella

  • Madame Claude

  • A Floating World

  • Garage, Engines, and Men

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • A River Runs, Turns, Erases, Replaces

  • Les chemins du sacré

  • Framing Britney Spears

  • Landscapes of Resistance

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Baby Anger

    ★★★★½

  • Citizen Kitano

  • Soul

    ★★★★★

  • The ABCs of Love

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Great Night

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • This Is Paris

  • Dustin

  • Another Round

    ★★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

  • In My Room

  • Mandibles

    ★★★½

  • My Best Part

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Meryl Streep: Mystery and Metamorphosis

  • Justin (Part III)

  • Which Is Witch ?

  • Before the End

  • Out

    ★★★★

  • Never Let Me Go (Part II)

  • 2y & 6m (Part I)

  • The Willoughbys

  • Sisters with Transistors

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★½

  • How to Be a Good Wife

    ★★½

  • La vita nuova

  • All Hands on Deck

    ★★★½

  • If It Were Love

  • Little Girl

  • Tender Age

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • La cravate

    ★★★½

  • Sunset Cemetery

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • My Dog Stupid

  • The Blob: A Genius without a Brain

    ★★★★

  • Terror, Sisters!

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Kate Bush, la sorcière du son

  • The Goldfinch

    ★½

  • Abominable

  • Hustlers

    ★★

  • Psychomagic, a Healing Art

    ★★★★

  • Arab Blues

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • A Bigger World

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • GUO4

    ★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly