• Murder by the Coast

    ★★★★

  • Murder at the Cottage

    ★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★★★

  • Trains Equal Cinema

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Failure

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Room 2806: The Accusation

    ★★★★

  • Your Honor

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Des

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★★½

  • Athlete A

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Stateless

    ★★★★

  • The Stranger

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★★½

  • Giri/Haji

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • A Sun

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Our Godfather

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Saint Frances

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Driveways

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Luce

    ★★★★

  • The Report

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★½