• Friends: The Reunion

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Tenet

    ★½

  • 1917

    ★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • The Farewell

    ★★

  • mid90s

    ★★½

  • Widows

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★½

  • The Shape of Water

    ★★

  • Dunkirk

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Get Out

  • A Ghost Story

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Raw

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★½

  • Hail, Caesar!

    ★½

  • Captain Fantastic

    ★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • The Revenant

    ★★

  • The Hateful Eight

  • A Bigger Splash

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

  • Interstellar

    ★★★½

  • John Wick

    ★★

  • Gone Girl

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★½

  • Force Majeure

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Her

    ★★★★

  • Enemy

    ★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★

  • Prisoners

    ★½

  • Under the Skin

    ★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★★

  • Nebraska

    ★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★½

  • Before Midnight

    ★★★

  • Django Unchained

  • Spring Breakers

    ½

  • The Master

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★½

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

  • Carnage

    ★★★