Oskar has logged 282 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Sky High

Sky High

2005
×
★★
Edit this entry  
15
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★
Edit this entry  
08
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
San Franpsycho

San Franpsycho

2006
×
★★
Edit this entry  
06
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Edit this entry  
03
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Angel Dust

Angel Dust

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Route 666

Route 666

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Schizofriendia

Schizofriendia

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Chicago

Chicago

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★
Edit this entry  
26
Watermelon Man

Watermelon Man

1970
×
★★★★
Edit this entry  
26
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Escape Room

No Escape Room

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Polaroid

Polaroid

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Read the review Edit this entry  
23
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Tall T

The Tall T

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Edit this entry  
16
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Radio Rebel

Radio Rebel

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
Accepted

Accepted

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★
Edit this entry  
09
Le Doulos

Le Doulos

1962
×
★★★★
Edit this entry  
08
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Prescription: Murder

Prescription: Murder

1968
×
★★★
Edit this entry  
30
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Knowing

Knowing

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★
Edit this entry  
25
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★★
Edit this entry