apursansar has logged 28 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Drishyam 2

Drishyam 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What’s in the Darkness

What’s in the Darkness

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Admiral: Roaring Currents

The Admiral: Roaring Currents

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Looming Storm

The Looming Storm

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Something Useful

Something Useful

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The New Kid

The New Kid

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Little Big Women

Little Big Women

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Silent Forest

The Silent Forest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Kartini: Princess of Java

Kartini: Princess of Java

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kurangu Bommai

Kurangu Bommai

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cake

Cake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Heaven Without People

Heaven Without People

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Song Lang

Song Lang

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
My First Client

My First Client

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kalel, 15

Kalel, 15

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bring Me Home

Bring Me Home

2019
×
★★★★
Edit this entry