• Toma

    ★★★★

  • The Royal Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • On the Job: The Missing 8

    ★★★★½

  • The Accusation

    ★★★★

  • Captain Volkonogov Escaped

    ★★★★

  • Reflection

    ★★★★

  • The Falls

    ★★★★½

  • Lost Illusions

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Leave No Traces

    ★★★★½

  • Operation Hyacinth

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Malik

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★

  • Playground

    ★★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Rehana

    ★★★★

  • Sherni

    ★★★★

  • Copilot

    ★★★★

  • Love Will Tear Us Apart

    ★★★★

  • Cinema Bandi

    ★★★★

  • My Blood & Bones in A Flowing Galaxy

    ★★★★

  • Karnan

    ★★★★★

  • Nayattu

    ★★★★

  • Joji

    ★★★★

  • Mandela

    ★★★★½

  • Aarkkariyam

    ★★★★

  • The Book of Fish

    ★★★★

  • Fabian: Going to the Dogs

    ★★★★½

  • Natural Light

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Next Door

    ★★★★

  • Naandhi

    ★★★★

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • Operation Java

    ★★★★

  • Hi, Mom

    ★★★★

  • The Edge of Daybreak

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We Made a Beautiful Bouquet

    ★★★★

  • Human Factors

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★★

  • A Little Red Flower

    ★★★★

  • Josée

    ★★★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Andhaghaaram

    ★★★★

  • The Day I Died: Unclosed Case

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Where is Pinki?

    ★★★★

  • Colour Photo

    ★★★★

  • Little Big Women

    ★★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Let Life Be Beautiful

    ★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Pawn

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★